martinus.sk
0

Výmena semien 2019

Posted by Neko on 12. januára 2019 in Prebytky |

IMG_20190112_185029_HHTJanuár 2019 je tu a myslím, že je ten správny čas na začiatok tohtoročného vymieňania semienok. Pozitívna správa je, že už sú to len dva mesiace do začiatku výsevov na novú sezónu (v prípade niektorých rastlín aj menej). A tak verím a dúfam, že si vzájomne spestríme tohtoročné rastlinkovanie a urobíme radosť cez dlhé zimné mesiace. 🙂

Ešte pár inštrukcií: rajčinky a papričky sú v sáčikoch po 10 semien, sú OP, ako ja hovorím- z “voľného chovu” teda rastú voľne v záhrade, či vo fóliovníku. Bylinky a to ostatné sáčkujem po viac semien, v závislosti od veľkosti je to okolo 2g.

Pri výmene oceňujem férový prístup pre dosiahnutie obojstrannej spokojnosti. Musím napísať, že minulá výmenná sezóna bola v tomto smere výborná a veľmi ma potešil prístup mojich spolu-vymieňačov a verím, že tento rok sa nám obchody zase krásne podaria! 🙂

Kontakt s mojou osobou možný buď cez komentáre alebo cez mail, ktorý je uvedený na stránke (vpravo).  Na vzájomnom poštovnom sa dohodneme, osobne uprednostňujem 1.tr. Som pedantná balička, a ocením rovnaký postup aj na druhej strane. Výmena je možná za rajčinky, či akúkoľvek inú zeleninu, najlepšie pôvodnú, staré odrody, nie F1 odrody. Taktiež bylinky, trvalky, letničky, trávy atď. Nepohrdnem ani iným rastlinným materiálom, ako sú odrezky drobných ovocných drevín, či vrúbliky ovocných stromov. Cibuľky rastlín. Proste čokoľvek na spestrenie našej záhradky. 🙂

V prípade, že je záujem vyslovene o kúpu, nie výmenu, cena za porciu rajčín a paprík je 2e. Za ostatné 1,50e. 

V prípade akýchkoľvek otázok ma kontaktujte cez mail, alebo komentáre.

Teším sa na vymieňanie! 🙂

Rajčinky (porcia 10 semien):

blackBlack from Tula tomato- rajčinka, ku ktorej som sa v testoch minulý rok nedostala. Je to ruská odroda, hnedo červená, veľká dužinatá kečupovka. Indeterminantná. Chuťovo príjemná a dobrá hlavne na výrobky- kečupy či zaváranie. Vraj najväčšia z hnedých.

 

DSC_0076Maglia Rosa tomato- drobná krásna rajčinka, neodolateľná, červeno ružovo pásikavá, veľmi úrodná a veľmi chutná. Hodí sa aj na kvetináčové pestovanie, keďže je to skôr drobný kríček, ktorý nevyžaduje žiadne zásahy typu vyštipovanie.

TomatoOrganicBlackCherryMini Kumato tomato- ohromná odroda, ktorá ma okúzlila svojimi drobnými veľmi sladkými a ovocnými plodmi. Sú hnedé, a menšie ako klasické kumato. Rastú interminantne. Fantastické chuťovky.

 

DSC_0042Negro Azteco tomato- pôvodná aztécka rajčinka, indeterminantná, drobná a ovocno sladká. Veľmi dobrá chuť.

 

 

DSC_0002Galapagos tomato- endemit z Galapág, indeterminantná botanická rajčinka, ktorá tvorí obrovské množstvo strapcov a ešte viac drobných zlatých plodov. Osviežujúca jednohubka.

 

DSC_0144Antho striped dwarf tomato- nádherná červeno oranžová pásikavá rajčinka s veľkým fialovým líčkom. Veľmi pekný vzhľad, veľkosť do 1,20m. Je to trpaslík, takže vhodná aj do kvetináča, netreba ho nejak vyštipovať. Chuť je fajn rajčinová sa prevládajúcou kyselinkou.

DSC_0019Sunrise bumblebee tomato- lahodný oranžový čmeliačik s červenými pásikmi. Veľmi príjemná sladká chuť. Indeterminantná.

 

 

DSC_0138Big green dwarf tomato- zelená až zeleno oranžová mäsitá rajčina. Kečupovka vhodná na rôzne spôsoby úprav. Šťavnatá s príjemnou chuťou. Je to trpaslík, takže je to menší krík, ktorý netreba nejak zvlášť upravovať a je vhodná aj do kvetináča.

hawaiianHawaian pineapple tomato- veľká až veľmi veľká mäsitá rajčina. Ideálna kečupovka. Indeterminantná a slušne úrodná. Chuť príjemná.

 

 

DSC_0011Chocolate pear tomato- krásna indeterminantná hruštička. Hnedo červená, veľmi dobrá chuť, sladká. Veľmi úrodná a odolná rajčinka.

 

DSC_0017Ambrosia blue tomato- veľmi pekná oranžová rajčinka s tmavým líčkom. Chuť je príjemne svieža. Indeterminantná.

 

 

DSC_0112Summer sunrise dwarf tomato- kríčkovka, trpazlík, ktorý nevyžaduje vyštipovanie. Vytvára ale na svoju veľkosť veľmi slušné kečupovky, veľkostne aj množstevne. Žltá a chutná.

 

DSC_0029Amethyst cream XL tomato- svetlo žltá s jemným líčkom. Šťavnatá, jemná, sladká chuť. Indeterminantná. Veľmi úrodná.

 

 

DSC_0038The Grinch tomato- roztomilá zelená rajčinka. Indeterminantná. Príjemne jemná rajčinová chuť. Úrodná.

 

 

DSC_0133Pink love passion dwarf tomato- krásne srdiečka, ružovo červená farba.Príjemná vyvážená chuť. Milý drobný trpaslík, kríček, ktorý netreba vyštipovať a hodí sa aj do kvetináča.

 

DSC_0032Indigo blue beries tomato- ružovkasté rajčinky s indigovým líčkom. Roztomilé jednohubky príjemnej sladkastej chuti. Indeterminantná.

 

 

 

Papričky (porcia 10 semien):

Pimientos de Padron

Sishito

Costa Rica Orange

Byadagi

Hangyao 5

Maules Red Hot

Fushimi

 

Bylinky:

Ruta voňavá

Anýz- Pimpinella anisum

Fenykel Florence- buľvový

Agastache rugosa “Alabaster”

Agastache feniklová

Yzop ružový “Pink Hyssop”

Artemisia absinthium “Wormwood”

Benedikt lekársky

Slez maurský

Ruman farbiarsky

 

Iné:

Pepino “Banán”– názov odvodený od podlhovastého tvaru plodov

Tomatillo– asi mix verde a purple, slušne veľké plody

Paštrnák

Jedlá chryzantéma– šalátová letnička, jedlá je úplne celá

Linaria purpurea– krásna trvalka s drobnými ružovými klasmi kvetov

Geum “Gold Ball”

Kukučka vencová

Gaura biela

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2014-2019 GreyCat.sk All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.5, from BuyNowShop.com